O nas

Historia

Historia ”Space Door” sięga 2013 roku, kiedy to w małym mieszkaniu zmierzyliśmy się z problemem braku przestrzeni. Jednym z czynników ograniczających powierzchnię użytkową były standardowe drzwi wewnętrzne, których każdy z nas używa codziennie. Potrzebują one bardzo dużej przestrzeni do prawidłowego funkcjonowania zmniejszając tym samym powierzchnię użytkową.

Analizując istniejące systemy drzwi wewnętrznych na rynku całego świata, doszliśmy do wniosku, że kłopot ten dotyczy milionów osób, tysięcy domów, mieszkań i biur, a nikt do tej pory nie znalazł jego rozwiązania. To wszystko uzmysłowiło nam jak ROZLEGŁY TO PROBLEM. Ceny metra kwadratowego nieruchomości są coraz większe, dlatego też warto wykorzystywać ich metraż w efektywny sposób.

W takich okolicznościach zrodził się pomysł na "Space Door", drzwi, które mieszczą się w futrynie i rozwiązują problem, który dotyka nas wszystkich. Zaczęliśmy analizować, rozmawiać, rysować. Prace posuwały się powoli, oczywiście jak to zwykle bywa, z licznymi przeszkodami. Jednak byliśmy przekonani co do efektywności naszego rozwiązania oraz tak mocno determinowani, że nie poddaliśmy się. Wiedzieliśmy, że nasz produkt może pomóc tym
z nas, którzy cenią sobie każdy skrawek powierzchni użytkowej.

W 2014 roku powstała oraz została zarejestrowana, w Płocku, firma Proms-Tech Marek Rogoziński zajmująca się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań. Naszym głównym celem było stworzenie nowej generacji drzwi wewnętrznych, które będą się sprawdzały w małych i nieustawnych przestrzeniach. Opracowany system nazwaliśmy "Space Door". Głównym założeniem projektu było to, aby po otwarciu drzwi cały system zmieścił się w dwóch ramach
o niewielkich gabarytach (niewiele większych, niż rama ościeżnicy), a zamknięte zajmowały tylko przestrzeń między futrynami zachowując główne parametry standardowych drzwi.

W 2015 roku system drzwi futrynowych przesuwnych został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP.

Nasz zespół

Obecnie nasz zespół liczy osiem osób i zwiększa się z każdym miesiącem.

O Nas.CR2

Kim jesteśmy?

Naszą firmę tworzy grupa młodych inżynierów, których połączyło zamiłowanie do nowoczesnych technologii, poszukiwania ergonomicznych rozwiązań oraz chęć stworzenia czegoś wyjątkowego.